Дома Трансфер зона Три клуба се во игра да го доведат Ериксен

Три клуба се во игра да го доведат Ериксен

Кристијан Ериксен на почетокот на оваа година пристигна како големо засилување во редовите на Интер.

Од Данецот очекувањата беа големи, но се уште Ериксен не ги исполнил очекувањата. Ериксен не е баш во најдобри односи со Антонио Конте затоа што не е задоволен од минутажата која ја добива откако дојде во Интер.

Иако дојде на почетокот на 2020 после само една година би можел да ја промени средината.

Медиумите во Италија пишуваат дека Интер ги разгледува понудите за Ериксен, а во игра наводно се три клуба. Интересно е дека сите клубови понудиле размена. Арсенал го понудил Гранит Џака, Манчестер Јунајтед Фред, додека ПСЖ во Милано би можел д аго испрати Леандро Пардес. Според она што се пишува на Интер најмногу би му одоварала размена за Пардес.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Aко Интер го продаде Лукаку за 120 милиони евра ќе задржи само половина?

На големо во италијанските медиуми се пишува за можниот трансфер на Ромелу Лукаку во редов…