Дома Останати Авто Мото Трета пол позиција во низа за Леклер

Трета пол позиција во низа за Леклер

0

На трета трка во низа Чарл Леклер од Монако се избори за пол позиција, овој пат ќе ја има на Големата Награда на Сингапур.

Возачот на Ферари ја помина патеката за 1:36.217. Зад него останаа Британецот Луис Хамилтон од Мерцедес, тимскиот колега на Леклер, Себастијан Фетел, а на четвртата позиција заврши Макс Верстапен од Ред Бул.

Во вкупниот поредок Хамилтон води со 284 бодови пред Ботас со 221 и Верстапен со 185.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Авто Мото

Проверете

Вакво нешто не се гледа често: Леклер една од најопасните кривини ја помина со една рака (ВИДЕО)

Викендот во Јапонија за Чарл Леклер не беше онаков каков што го замислуваше возачот на Фер…