Дома Останати Тенис „Треба да бидеш мртва“ – руска тенисерка доби страшни закани

„Треба да бидеш мртва“ – руска тенисерка доби страшни закани

Руската тенисерка Дарија Касаткина доби закани преку социјалните мрежи. Таа ги објави на нејзиниот профил по пласманот во полуфиналето на турнирот во Џухај.

Во едната порака пишува дека тенисерката „треба да биде мртва“, додека друг корисник ја нападнал Касаткина поради загубен облог.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Касаткина е уште една од големиот број тенисер(к)и кои добиваат закани од навивачите, па се очекува реакција од ВТА.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Обвинувања за Ѓоковиќ: Ќе провоцира 340.000 Албанци!

Веќе е познато дека Новак Ѓоковиќ ќе настапи на турнирот од серијата АТП 250 во Женева кој…