Дома Фудбал Англија Требаше ли Мане да биде исклучен за овој лакт? 🎥

Требаше ли Мане да биде исклучен за овој лакт? 🎥

Ливерпул вчера го доби дербито против Арсенал откако со пресврт славеше со 1:3.

Една од ситуациите кои се коментираат после натпреварот се случи во третата минута. Садио Мане со лакт директно во лице го удри Кјеран Тирни меѓутоа ВАР собата не се огласи, па Мане помина само со жолт картон од судијата Крег Поусон.

Требаше ли да биде исклучен?

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Озил го прекина молкот: Тажен сум затоа што клубот не ме сака

Плејмејкерот на Арсенал, Месут Озил остана многу разочаран што тренерот Артета не го вклуч…