Дома Фудбал Останато Трагедија: Ќерката на Боди Милер пронајдена мртва во базен

Трагедија: Ќерката на Боди Милер пронајдена мртва во базен

0
bode muler

Семејна трагедија го погоди поранешниот олимписки шампион, Боди Милер.

Тажна вест се појави во светските медиуми, почина двегодишната ќерка на легендарниот скијач Боди Милер…

Оваа вест ја објави токму поранешниот светски и олимписки шампион, а конечната причина за нејзината смрт не е позната.

Трагедијата се случила на една забава кај неговите соседи, каде што нивната ќерка Емелин е пронајдена мртва во базенот, но за жал било доцна.


Следете го Sportski.mk и на


„Скршени сме. Нашата драга Еми вчера го изгуби животот. Ни во сон не можевме да помислиме дека ќе почуствуваме ваква болка. Нејзината љубов и дух никогаш нема да бидат заборавени“, напиша Боди на својот Инстаграм профил.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Синот на Пјаниќ ги собра симпатиите: Покажа техника како неговиот татко, па прослави како Роналдо (видео)

Миралем Пјаниќ на својот Инстаграм профил објави видео од својот син Един кој често пати з…