Дома Луд Спорт Трагедија: Фудбалер поради црвен картон го уби судијата!

Трагедија: Фудбалер поради црвен картон го уби судијата!

Голема трагедија се случи во нижата мексиканска фудбалска лига, каде еден фудбалер го уби судијата со удар во глава.

Инцидентот се случил кога несреќниот Виктор Трехо му покажа црвен картон на Рубен Ривера, а овој изнервиран го нокаутира со удар во главата.


Србија прв тест за "големиот" најскап фаворит! Холандија во проблеми! ↓↓↓


08-11karton2

Судијата паднал како покосен, па иако медицинската служба веднаш реагирала, сепак не успеале да го спасат. Причината за смртта е хематом кој се создал со силината на ударот.

Интересно, фудбалерот веднаш се дал во бегство и сеуште и бега на полицијата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Mбапе ги шокираше Французите пред ЕП: Политиката е поважна и од нашиот натпревар утре!

Францускиот голгетер Килијан Мбапе ги изненади своите сонародници и пред првиот натпревар …