Дома Луд Спорт Трагедија: Се преврте автобус полн со млади фудбалери, има загинати🎥

Трагедија: Се преврте автобус полн со млади фудбалери, има загинати🎥


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Фудбалскиот клуб Вила Марија Хелена од Бразил го погоди страшна трагедија откако автобус полн со млади фудбалери на овој клуб се преврте во провалија од десет метри.

Според информациите кои ги објави бразилски „Глобо“, во оваа несреќа загинале најмалку четири лица.

Телата се уште не се идентификувани, но се знае дека во моментот на несреќата во автобусот се наоѓале возачот, членови на стручниот штаб и фудбалери на возраст од 14 до 17 години.

Тимот се враќал од турнирот во градот Убапоранж и превезувал млади фудбалери во градот Дјук де Касиљас.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Англичаните шокирани, Италијанка катастрофално ја отпеа химната

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Англија ост…