Дома Луд Спорт Трагедија: Руски хокеар почина откако беше погоден со пак во глава!🎥

Трагедија: Руски хокеар почина откако беше погоден со пак во глава!🎥

19-годишниот руски хокеар, Тимур Фајзутдинов, почина во болница само три дена откако заработи повреда на главата на еден натпревар.

Капитенот на младата екипа на Динамо од Санкт Петербург беше повреден во мечот против Локомотива.

Младиот хокеар беше погоден со пак во глава, по што падна на мразот, а набрзо загуби свест и беше пренесен во болница. За жал докториите не успеаа да се изборат за неговиот живот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Фудбалер пристигна во Мексико и исчезна

Фудбалерот на екипата Архаи од Хаити Вилман Ексуме исчезна по доаѓањето  на неговиот тим в…