Дома Останати Трагедија на релито Дакар: Камион прегази италијански навивач 🎥

Трагедија на релито Дакар: Камион прегази италијански навивач 🎥


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Голема трагедија се случи на релито Дакар за време на деветтата етапа на трката со камиони, кога еден навивач го загуби животот откако беше прегазен.

Возилото на Алеш Лопаис го прегази навивачот, откако не го забележал дека се наоѓа на патот каде се движел.

„Имам многу лша вест. Ми кажаа дека кога сум се вратил од деветтата етапа сум прегазил човек.

Тој беше повреден, а во следните два часа на пат кон болница доживеал срцев удар“, кажа Лопаис.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Cтpaшен инцидeнт: Велосипедист остана да виси над длабока провалија 🎥

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Голем инцидент можеш…