Дома Топ вести Тотенхем ја одби и последната понуда за Кејн, Баерн се откажува

Тотенхем ја одби и последната понуда за Кејн, Баерн се откажува

Тотенхем ја одби и третата понуда на Баерн Минхен за Хари Кејн, информираат медиумите на Островот.

Баерн од поодамна има договор со Хари Кејн, но никако не може да постигне договор со Тотенхем.


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


„Спарси“ најпрво одбија два понуди, а Баварците пред неколку дена испратија последна понуда од 100 милиони евра, иако напаѓачот влезе во последната година од договорот.

И покрај фактот што Кејн инсистира да си замине и да се пресели во Баерн, сепак Тотенхем ја одби и третата понуда од германскиот клуб.

Претседателот Леви бара 140 милиони евра за слободата на Кејн, а Баерн после ова најверојатно ќе се откаже од трансферот и ќе се насочи кон други цели.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Манчестер Јунајтед ја сака ѕвездата на Дортмунд

Манчестер Јунајтед е силно заинтерсиран за ѕвездата на Борусија Дортмунд, Дониал Мален на …