Дома Фудбал Англија Тотенхем го наградува Сон со нов договор

Тотенхем го наградува Сон со нов договор

Раководството на Тотенхем сака да го задржи во своите редови Хјонг-Мин Сон и веќе спреми нов договор.

Сон е еден од најдобрите поединци во тимот на Мурињо, па клубот сака да го награди со нов договор, но и да се заштити од нападите на заинтересираните клубови.

Сон во моментов заработува 150 000 фунти неделно, а според новиот договор ќе добива 230.000 фунти. Двете страни се блиску до договор и наскоро се очекува играчот да стави потпис.

Јужнокорејскиот напаѓач игра одлично веќе подолго време, а исклучително добро ја отвори и оваа сезона.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Сити реди победи и е се поблиску до титулата🎥

Манчестер Сити попладнево ја запиша 19-та победа по ред, откако на „Етихад“ падна Вест Хем…