Дома Останати Топ фудбалски викенд е пред нас – еве што не треба да пропуштите! 🎥

Топ фудбалски викенд е пред нас – еве што не треба да пропуштите! 🎥

И во овој викенд можете да ја слушнете најавата на ТЈ на јутјуб каналот на „BMG Network“, а пред нас се неколку интересни натпревар. Најголемото дерби го играат градските ривали од Манчестер.

Возбудувањата започнуваат уште денеска вечрва се сретнуваат Лацио и Милан.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Неделата ни го носи големото дерби во Премиер лигата, во Италија се сретнуваат Наполи и Јувентус, додека во шпанската Ла Лига Барселона ќе игра против Атлетик Билбао.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Ѓоковиќ после девет години во полуфинале во Монте Карло

Новак Ѓоковиќ ќе игра во полуфиналето на Мастерсот во Монте Карло, откако денес го совлада…