Дома Останати Тинејџерот кој го елиминира Ѓоковиќ: Не знам како победив, Новак е еден од моите идоли

Тинејџерот кој го елиминира Ѓоковиќ: Не знам како победив, Новак е еден од моите идоли

chung

Mладиот тинејџер од Јужна Кореја после најголемиот подвиг во кариерата призна дека го победил Ѓоковиќ со „неговото оружје“.


Србија многу најави, малку покажа - 9 ден ↓↓↓Хејон Чунг направи голема сензација на Австралија Опен, откако после победата над Зверев кој е четврти тенисер во светот, го елиминираше и Новак Ѓоковиќ.

„Победив но навистина не знам како! Навистина не знам на кој начин. Чест ми е што воопшто играв со Новак, а многу сум задоволен што на крајот успеав и да победам“, изјави Чунг после големата победа.

Чунг потоа додаде и дека играл со „оружјето“ на Ѓоковиќ.

„Многумина ми кажуваат дека сум копија на Новак. Навистина на почетокот се обидував да го копирам бидејќи тој е еден од моите тениски идоли“, додаде тенисерот од Јужна Кореја.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Ѓорческа до полуфинале во Грција, Калин во Шпанија запрен во четвртфиналето

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Калин Ивановски …