Дома Луд Спорт Тикет од соништата: Англиското дерби му донесе 501 коефициент! (ФОТО)

Тикет од соништата: Англиското дерби му донесе 501 коефициент! (ФОТО)

0

Вчера во вонредното коло во Премиер лигата се изигра и едно големо дерби, односно се сретнаа тимовите на Манчестер Јунајтед и Арсенал.

Гостувањето на Олд Трафорд е едно од најтешките гостувања, како за екипите така и за кладилничарите кои сакаат да се обложат на тој дуел.

На интернет се појави интересен тикет, каде што еден играч го избрал тој натпревари го комбинирал на повеќе начини, па собрал вкупно 501 коефициент.

Имено, тој изиграл дека Мартиал и Мустафи ќе постигна гол, точен резултат 2-2, повеќе од 4 корнери за двата тима и Матиќ и Тореиратикетаат картони.


Следете го Sportski.mk и на


Овој тикет го изиграл во обложувалницата „William Hill“ и го уплатил за 1 фунта, а за тоа си добил коефициент 501.

НЕКА МУ Е ЧЕСТИТО!

коефициентncenter” src=”https://kladenje.mk/wp-content/uploads/2018/12/zz.jpg” alt=”тикет од соништата” width=”589″ height=”602″ />

Advertisements
    Прочитајте поврзани статии
    Load More In Луд Спорт

    Проверете

    Одличен и на фудбалскиот терен: Ѓоковиќ како Кристиано Роналдо (видео)

    Освен што е најдобар во светот на тениските терени, Новак Ѓоковиќ на дело покажа дека одли…