Дома Тикет на денот Тикет на денот (12.04.2021)

Тикет на денот (12.04.2021)

Вчера тикетот на денот ни беше добитен, а и денес имаме солидна понуда, па се надеваме дека повторно ќе извлечеме добитна комбинација.

Хофенхајм – Леверкузен – 4+ @ 2.42 во 1xBet

Сигурно е дека и едните и другите одвај чекаат да заврши оваа сезона. Започна фантастично и за едните и за другите, но сонот за Леверкузен траеше се до божиќните празници. Што се однесува до Хофенхајм, тие заблескаа во првите неколку кола и успеаа да го победат Баерн и тоа убедливо на домашен терен. Баер се држеше до последниот натпревар во 2020 година, а тогаш го доживеаа првиот пораз во новата сезона. Да напомнеме дека и двете екипи беа претставници во нокаут фазатаа од ЛЕ и два тима неочекувано завршија во 1/16 финалето. Овде очекуваме ефикасен натпревар и предлагаме 4+ со квота 2.42 во 1xBet.

Беневенто – Сасуоло – 3+ @ 1.75 во Bet365

За домаќините бодовите од овој дуел имаат поголема важност, н отоа не значи дека гостите ќе им ги препуштат. Беневенто е во некоја серија од лоши резултати во последно време и тоа им го расипа пласманот, а во последните пет кола запишаа само една победа и стигнаа дури на 15-та позиција на табелата. Сасуоло сите грижи ги надмина во првата третина од првенството и тогаш делуваше дека е можно да се борат за ЛШ, но во моментов немаат шанси ниту за Лига Европа. Ние веруваме дека на овој натпревар ќе има голови и типуваме 3+ со квота 1.75 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365 обложувалница: 4.23

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тикет на денот

Проверете

Тикет на денот (недела, 16.05.2021)

Уште само малку време ни остана да уживаме во големата понуда која е на располагање бидејќ…