Дома Тикет на денот Тикет на денот (09.04.2021)

Тикет на денот (09.04.2021)

После европските натпреварувања се враќаме во домашните првенства. Веќе најјаките лиги влегуваат во финиш и се решаваат прашањата за нови шампиони. Ова ќе биде интересен викенд.

Арминија – Фрајбург – 1 @ 3.10 во 1xBet

Можеби ве изненадува високиот коефициент за триумф на Арминија, но тоа е и оправдано со оглед на тоа дека тимот од Билефилд нема победа на петте претходни дуели на домашен терен. Работите да бидат полоши, Арминија изгуби четири пати, а само еднаш ремизираше. Фрајбург е во многу поволна ситуација и веќе оддамна обезбедија опстанок, а во еден период имаа големи шанси и за Европа, но врзаа неколку лоши резултати и ја загубија трката. Овде домаќините мора да земат бодови бидејќи немаат друг избор. Коефициентот за 1 во 1xBet изнесува 3.10.

Вотфорд – Ридинг – 1 @ 1.82 во Bet365

Екипата на Вотфорд е се поблиску до повраток во Премиер лигата после една сезона помината во Чемпионшип. Тоа би било фантастичен успех и не се случува често толку брзо тимовите да се ресетираат. Вотфорд е на второто место и лидерот Норвич е недостижен, но сепак си направија солидна дистанца во однос на третопласираниот Брентфорд. Ридинг од друга страна се брои за пласман во плеј-оф. Моментално се на шестото место, поточното последното место кое води во плеј оф, но им претстои голема борба за да го задржат. Сепак овде домаќините имаат поголема потреба за бодови и предлагаме 1 со квота 1.82 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.64

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk

Коментари
Прочитајте поврзани статии
  • Тикет на денот (среда, 14.04.2021)

    Вечер ќе ги дознаеме уште двете екипи кои ќе патуваат во ½ финалето од ЛШ, а покрај тоа на…
  • Тикет на денот (вторник, 13.04.2021)

    Вечер ќе ги дознаеме имињата на двата полуфиналисти во ЛШ. На програмата се реванш дуелите…
  • Тикет на денот (12.04.2021)

    Вчера тикетот на денот ни беше добитен, а и денес имаме солидна понуда, па се надеваме дек…
Load More In Тикет на денот

Проверете

Тикет на денот (среда, 14.04.2021)

Вечер ќе ги дознаеме уште двете екипи кои ќе патуваат во ½ финалето од ЛШ, а покрај тоа на…