Дома Тикет на денот Тикет на денот (среда, 27.01.2021)

Тикет на денот (среда, 27.01.2021)

Понудата е сосема солидна. Се игра ширум Европа, па нема да биде тешко да избереме натпревари за да составиме тикет. Ова е нашиот предлог.

Брајтон – Фулам – 0-2 1.75 во 1xBet

За вакви натпревари се вели дека носат шест, а не три бода. Се сретнуваат две екипи од долниот дел на табелата иако домаќинот е во нешто подобра позиција. Брајтон е на 17-то место со 17 бода, а во минтото коло зедоа важни три бода во Лидс. Фулам никако да излезе од црвената зона. Нема победено на последните осум кола уште од победата во Лестер. Овде очекуваме максимално неизвесен натпревар и предлагаме 0-2 гола со квота 1.75 во 1xBet.

Јувентус – СПАЛ – 1/1 @ 1.69 во BetWinner

Во натпреварот од ¼ финалето на италијанскиот Куп, актуелниот шампион е голем фаворит против СПАЛ, екипата од Серија Б, но доскорешен член на елитата. Екипата од Ферара веќе направи сензација така што успеа да го победи Сасуоло. Старата Дама нема да дозоволи уште едно изненадување, бидејќи има големи амбиции за овој Куп. Очекуваме Пирло да одмори некои фудбалери, но тоа нема да влијае на исходот. Наш предлог е 1/1 со квота 1.69 во Betwinner.

Венло – Витесе – 2&2+ @ 1.76 во Bet365

Малку неочекувано Витесе и понатаму е прв следбеник на лидерот Ајакс. ЗАостанувааат само три бода, но сепак се пред ПСВ, АЗ и Феенорд. И освојувањето на второто место за овој тим е огромен успех. Витесе е во серија од пет победи, четири првенствени и една во купот. Венло исто така е во солидна форма и освои 10 бода во последните четири кола. Овие две екипи последен пат играат кон крајот на 2019 година, а тогаш славеше Витесе, па повторно очекуваме сличен исход. Наш предлог е 2&2+ со квота 1.76 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.21

ИЗВОР: Тикет на денот од Kladenje.mk

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тикет на денот

Проверете

Тикет на денот (петок, 05.03.2021)

Пред нас е многу интересен викенд, но понудата за овој петок не е нешто посебна. Сепак, за…