Дома Тикет на денот Тикет на денот (сабота, 25.03.2023)

Тикет на денот (сабота, 25.03.2023)

tiket na denot

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Овој викенд ќе одмориме од првенствените натпревари, а на „менито“ за обложување ги имаме репрезентациите кои ќе играат квалфикации за ЕП. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Шпанија – Норвешка – 1/1 @ 2.10 во Mozzart

Шпанците во СП кое се играше во Катар стигнаа до нокаут фазата и таму беа запрени од Мароко. Ги видовме во чудно издание, а тоа се докажа со елиминацијата од 1/8 финалето, па зад нив е уште еден неуспешен Мундијал. Норвежаните не беа дел од Катар, па го искористија тој период за да изиграат два пријателски натпревари каде што запишаа поебда над Ирска и реми над Финска. Како и да е, Црвената Фурија овде е голем фаворит, па очекуваме со лесна победа да ги започне овие квалификации. Наш предлог е 1/1 со квота 2.10 во Mozzart.

Питерборо – Дерби Каунти – ГГ3+ @ 2.20 во Bet365

Питерборо се доближи до зоната која води во плеј оф во англиската Лига 1, а имаат и еден заостанат натпревар, па со евентуална победа на овој дуел би стигнале на само еден бод разлика од Болтон. Дерби исто така е на горните позиции и нивните амбиции се насочени кон пласман во Чемпионшип, но овде конкуренцијата е огромна, па тоа нема да биде воопшто лесна задача. Двете екипи играат офанзивно и очекуваме да гледаме ефикасен натпревар. Ние решивме да го избегнеме конечниот исход, а нашиот предлог тип за овој дуел е ГГ3+ со квота 2.20 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.62

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тикет на денот

Проверете

Тикет на денот (недела, 04.06.2023)

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Слободно може да ко…