Дома Актуелно Тикет на денот (сабота, 16.07.2022)

Тикет на денот (сабота, 16.07.2022)

tiket na denot

Денес има богата програма за обложување, а ние ќе ви помогнеме во изборот со одличен дабл тикет.

Хелсинки – ВПС 1, 2+ @1.90 во Mozzart

Хелсинки моментално заостанува зад лидерот цели шест бода, па нема право на кикс. Ова е најсилениот тим во лигата и титулата секако е примарна цел. Хелсинки е во добра форма и на гости му доаѓа противник по мерка, па се наоѓа пред императив победа. ВПС е на осмото место на табелата и целта е да се пласира во плеј офот, но по традиција игра лошо на ова гостување. Нашиот предлог е победа на домаќинот комбинирано со два или повеќе голови, 1 и 2+ со коефициент 1.90 во Mozzart.

Марибор – Радомје 1, 3+ @2.00 во Bet365

Марибор минатата сезона успеа да ја освои шампионската титула, но не доминантно како вообичаено. Интересно во подготовките не успеа да запише ниту една победа на последните пет меча, но сега ова ќе биде прв официјален меч и сигурно пристапот ќе биде поинаков. Марибор сака да ја отвори сезоната со победа пред своите гледачи, а квалитетот и традицијата се на негова страна. Радомје минатата сезона заврши на средината на табелата, сега му гостува на фаворитот и тешко дека ќе успее да освои бод. Домаќинот е апсолутен фаворит и очекуваме победа изразена со повеќе голови. Нашиот предлог е 1 и 3+ со коефицинет 2.00 во Bet365.

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Актуелно

Проверете

Омонија води против Манчестер Јунајтед 🎥

Можеби Манчестер Јунајтед има иницијатива и повеќе удари кон голот, но Омонија на домашен …