Дома Тикет на денот Тикет на денот (сабота, 15.05.2021)

Тикет на денот (сабота, 15.05.2021)

Денес понудата е одлична, но ваква понуда ќе имаме само уште неколку викенди, па после ќе има мала пауза која ќе биде молк пред европското првенство. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Рома – Лацио – ГГ3+ @ 1.90 во 1xBet

Рома се уште нема обезбедено сигурен пласман во Европа, бидејќи веднаш зад нив е екипата на Сасуоло која е во одлична форма во последно време. Од друга страна Лацио бара пласман во Лига Европа, а мора да кажеме дека се блиску до него. Ова е еден тежок натпревар, освен тоа што ќе има голема борба за бодови, ова е и градско дерби каде што Рим буквално е поделен. Ние очекуваме екстра ефикасен натпревар и предлагаме ГГ3+ со квота 1.90 во 1xBet.

Шалке – Ајнтрахт Франкфурт – 2/2&3+ @ 2.20 во Bet365

Тимот на Шалке ја заврши оваа сезона и следната сезона ќе мора да патува во Цвајт, а потоа и ќе направи обид за експресен повраток во елитата на германскиот фудбал. Ајнтрахт Франкфурт од друга страна е апсолутно без никакво право на кикс доколку сака да обезбеди пласман во Лигата на шампионите за следната сезона, а во спротивно ќе мора да се задоволат со Лига Европа. Без многу калкулации овде типуваме 2/2&3+ со квота 2.20 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365:  4.18

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тикет на денот

Проверете

Тикет на денот (четврток, 10.06.2021)

ЕП започнува утре и наредните месец дена ќе имаме солидна понуда за кладење, па затоа уште…