Дома Тикет на денот Тикет на денот (понеделник, 22.05.2023)

Тикет на денот (понеделник, 22.05.2023)

tiket na denot

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Денес започнува последната лигашка седмица, барем во некои од појаките лиги како Англија и Германија. Треба да се остават термини и за бражите, како и за опстанокот. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Емполи – Јувентус – 2 @ 1.73 во Mozzart

Старата дама гостува во Емполи во најлош можен момент. Во четвртокот беа поразени во Севиља и останаа без Лига Европа, а денес ќе биде соопштена одлуката каде што се зборува дека ќе им бидат одземени 12 бода, а на тој начин не само што ќе паднат на долните позиции, туку ќе го доведат во прашање и пласманот во конференциската лига. Ќе мора Јувентус да собери сила за да го победи Емполи, тимот кој во претходните три кола освои седум бода и тоа беше клучна серија за мирен опстанок на овој клуб. Веруваме дека гостиет ќе ги земат трите бода и типуваме 2 со квота 1.73 во Mozzart.

Мепен – Дрезден – 2&2+ @ 1.61 во 22Bet

Голема гужва е на врвот на германската трета лига. Дрезден во моментов е на 6-та позиција, но има еден натпревар помалку, па со евентуална победа на овој дуел би стигнале на 3-то место, а тоа е последната позиција која може да ги одведе во повисок ранг. За противник го имаат тимот на Мепен кој е веќе елиминиран и покрај фантастичните резултати кои ги запишаа во последно време. Дрезден во последното коло го дочекува Олденбург, исто така, тим кој е веќе елиминиран, па веруваме дека нема да ја пропуштат оваа шанса. Наш предлог е 2&2+ со квота 1.61 во 22Bet.

Норчепинг – Елфсборг – ГГ3+ @ 2.06 во Bet365

Реми резултатот помеѓу Малме и Хакен во неделата ги израдува сите тимови од шведската Супер лига кои имаат шампионски аспирации. Малме ја започна сезоната со осум последователни победи и реми со минатогодишниот првак, а тоа беше прв натпревар на кој кикснаа. Норчепинг и Елфсборг исто така одлично започнаа и домаќините собраа 17 бода од 8 натпревари, додека гостите имаат два повеќе. Притоа се работи за доста ефикасни тимови кои се во одлична форма. Можеби благ фаворит е гостинот, но ние сепак одлучивме да типуваме на голови. Типуваме ГГ3+ со квота 2.06 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.74

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тикет на денот

Проверете

Тикет на денот (петок, 02.06.2023)

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Пред нас е викенд к…