Дома Тикет на денот Тикет на денот (понеделник, 18.09.2023)

Тикет на денот (понеделник, 18.09.2023)

tiket na denot

Денешната понуда е нешто послаба за разлика од викендот, но сепак тоа не значи дека ќе ве оставиме без тикет на денот. Ова е нашиот предлог за денес.

Нотингем Форест – Барнли – 1 @ 2.30 во Mozzart

Нотингем Форест игра солидно на стартот на првенството, а досега некогашниот шампион на Европа оствари две победи и два порази. Во минатото коло зедоа важни три бода против Челзи каде што победија со минимален резултат од 0-1. Барнли важи за екипата која е кандидат за преселба во понизок ранг, а досега од оваа екипа не видовме буквално ништо. Во моментов се на претпоследното место без ниту еден освен бод. Ние овде веруваме дека домаќините ќе победат и типуваме 1 со квота 2.30 во Mozzart.

Верона – Болоња – 1Х&2+ @ 2.12 во 22Bet


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Верона во минатата сезона некако успеа да се спаси од елиминација и тоа после бараж натпревар против Специја каде што ги надиграа и некако успеаа да останат во најквалитетниот ранг од италијанскиот фудбал. Секако и овој пат примарната цел ќе биде опстанок, а во овој момент се наоѓаат на седмото место на табелата. Болоња од друга страна игра над сите очекувања, па оправдано се наоѓаат на 9-то место со четири освоени бодови. Ние сметаме дека Верона ќе останат непоразени на овој натпревар и затоа се одлучивме да типуваме 1Х&2+ со квота 2.12 во 22Bet.

Гранада – Жирона – 3+ @ 1.98 во Bet365

Последниот натпревар од дневниот тикет за денес ни доаѓа од најквалитетниот ранг на шпанскиот фудбал каде што ќе се сретнат екипите на Гранада и Жирона. Гранада после четири изиграни кола забележа катастрофални резултати и како што стојат работите големи се шансите за оваа екипа да се бори за опстанок. Во гости им доаѓа Жирона, тимот кој игра фантастично и може да ги наречеме најпријатно изненадување во досегашниот тек од Ла Лига. Ние овде очекуваме ефикасен дуел и типуваме 3+ со квота 1.98 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 9.65

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тикет на денот

Проверете

Тикет на денот (петок, 19.07.2024)

Moже да кажеме дека денес започнува новата фудбалска сезона. Започнуваат повеќе европски л…