Дома Тикет на денот Тикет на денот (понеделник, 05.06.2023)

Тикет на денот (понеделник, 05.06.2023)

tiket na denot

Сезоаната воглавно е завршена и сите лиги кои започнаа прехтодното лето се завршени, па сега ни остануваат оние кои започана оваа пролет. Наскоро ќе бидат и репрезентациите за квалификациите во ЕУРО. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Волфсбергер – Австрија Лустенау – 1&2+ @ 2.13 во Mozzart

Ова е натпревар од првиот круг на квалификациите за конференциската лига во австриската Бундеслига. Овие две екипи играа плеј аут и успеаа да ги освојат првите две места, па така и да ја спасат сезоната. Тоа посебно се однесува на Волфсбергер, кој претходната сезона важеше за тим кој е секогаш на врвот на табелата. Тимот од Австрија во минатата сезона играа во втората лига, па за нив ова е огромен успех. Очекуваме тимот на Волфсбергер да продолжи понатаму, посебно бидејќи се игра само еден натпревар, а во финалето на купот ги очекува тимот на Австрија Виена. Наш предлог е 1&2+ со квота 2.13 во Mozzart.

Замалек – Ал Итихад – 1&0-3 @ 2.26 во 22Bet


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Замалек изигра доста лоша сезона и на пет кола пред крајот на сезоната немаат шанса да себорат за титула, а веќе не можат ниту до второто место и до пласман во афричката Лига на шампиони. Нап рвите две позиции се Ал Ахли и Пирамидис и разлика е само еден бод, но актуелниот шампион има дури четири натпревари помалку во однос на Пирамидис. Што се однесува до Замалек, тие ќе одат во афричкиот куп на конфедерации заедно со тимот на Фјучер. Нивниот ривал во ова коло, екипата на Ал Итихад се наоѓа на 7-та позиција и би требало да се случи чудо за да стигнат до 4-та позиција. Овде очекуваме победа на Замалек и типуваме 1&0-3 гола со квота 2.26 во 22Bet.

Ст. Патрикс – Дери Сити – 0-2 @ 1.74 во Bet365

Ирското првенство се игра по забрзан ритам, што ќе биде добро за кладилничарите во овие денови со сиромашна понуда. Делува дека шампионатот ќе биде далеку поинтересен за разлика од минатата сезона, а неколку екипи имаат огромни амбици. Моментално на горниот дел на табелата е и тимот на Ст Патрикс, па тие се на 4-то место и од лидерот Шамрок имаат само четири бода помалку. Дери е на второто место и има само еден бод заостаток зад Роверс. Домаќините се во добра форма и врзаа три победи, додуша против тимовите кои не се на врвот на табелата и со победа на овој натпревар би ја зацврстиле позицијата на горниот дел на табелата. Наш предлог е 0-2 гола со квота 1.74 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 8.38

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тикет на денот

Проверете

Тикет на денот (четврток, 18.07.2024)

Денес се играат квалификациските натпревари од Лига Европа и Лига на конференции, па понуд…