Дома Тикет на денот Тикет на денот (петок, 26.05.2023)

Тикет на денот (петок, 26.05.2023)

tiket na denot

Ова е последен викенд со максимална понуда и во наредните денови ќе завршат сите најјаки лиги во Европа. Ќе ни останат Скандинавците, како и квалификациите за Европа. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Анеси – Бордо – 2&2+ @ 2.30 во Mozzart

Анеси е надвор од зоната за елиминација, но можат да се преселат таму ако изгубат од Бордо. Тие во последното коло гостуваат кај Париз и секако ќе биде тешко да изборат опстанок ако не освојат барем уште некој бод. Бордо од друга страна треба да освојат уште четири бода во преостанатите две кола. Веројатно нема да им требаат ни толку, а сето тоа благодарение на киксот на Мец кој во минатото коло освои само бод. Бордо беа убедливи против Лавал и тоа е петти натпревар каде што овој тим не прими гол. Гостите мора да играат во елитата, а Анеси ќе биде колатерална штета. Наш предлог е 2&2+ со квота 2.30 во Mozzart.

Корк Сити – Шамрок Роверс – 2&2+ @ 1.75 во 22Bet


Ниту „жешката“ Кнол не и помогна на Хрватска - домаќинот фуриозно! ↓↓↓


Во летниот период повеќе ќе посветиме внимание на првенството од Р. Ирска, а особено во петок кога се игра редовно коло во двата најјаки рангови во оваа земја. Шампионатот стигна до 17-то коло, а на врвот е Дери Сити со бод повеќе од Шамрок Роверс. Овие два тима имаат еден натпревар повеќе и во текот на летото ги очекуваат квалификации за европските купови, а Роверсите имаат амбиции повторно да играат во групната фаза од европските натпреварувања. Корк Сити се врати во елитата и после половина од првенството се на претпоследното место на табелата со 12 освоени бода. Шамрок на овој дуел не би требало да има проблеми и очекуваме лесна победа за нив. Типуваме 2&2+ со квота 1.75 во 22Bet.

Арка – ЛКС Лоџ – 1 @ 2.00 во Bet365

Две кола останаа до крајот од полската втора лига во која што оваа сезона играа и некои фудбалски великани. Пред се мислиме на Висла Краков, но и на Арка која го освојуваше купот во Полска. Домаќините се борат за доигрување и можност преку плеј оф да изборат повраток во елтиата. Сега се под цртата, поточно на седмото место, но со ист број бодови како и тимот пред нив. Лоџ треба да освои уште еден бод за да обезбедат влез во првата лига, а ако не успеат денес ќе мора да се обидат во последното коло каде што ќе се сретнат со Одре. Наш предлог за овој натпревар е 1 со квота 2.00 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 8.05

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тикет на денот

Проверете

Тикет на денот (среда, 19.06.2024)

Денешна понуда е сосема задоволувачка со оглед на фактот дека сме на средината од месец ју…