Дома Тикет на денот Тикет на денот (петок, 14.05.2021)

Тикет на денот (петок, 14.05.2021)

Денес немаме некоја фантастична понуда, но затоа во викендот ќе се надомести тоа. За денес ви претставуваме супер дабл.

Хонка – Интер Турку – 2 @ 2.42 во 1xBet

Финскиот шампионат само што започна, па покасно ќе му додаваме повеќе внимание. Важно е да се знае дека националниот тим на оваа земја ќе игра на престојното ЕП што ќе биде и прво за нив. Што се однесува до Хонка и Интер, подобро почнаа гостите од Турку и тие имаат две победи и еден пораз, додека кај Хонка е обратен случај. Двете екипи ќе играат во квалификациите ова лето и тоа за новофоримираната Лига на Конфедерации. Овде предлагаме 2 со квота 2.42 во 1xBet.

Фин Харпс – Дандалк – 2 @ 1.94 во Bet365

Дандалк никако не може да се пофали со почетокот на сезоната и нивните планови се повраток на титулата. Оддамна не се случи Дандалк да изгуби четири натпревари во првите десет кола, а да победи само два пати. Шамрок веќе сега направи толкава разлика што тешко ќе биде да се надомести. Ова е убава прилика за Дандалк да се реваншира, па затоа овде предлагаме 2 со квота 1.94 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.69

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тикет на денот

Проверете

Васоски и Ќумбев со предлози за денешните дуели на ЕУРО

Денес на програмата на ЕУРО 2020 се три натпревари, два од групата Д и еден меч од групата…