Дома Тикет на денот Тикет на денот (недела, 24.09.2023)

Тикет на денот (недела, 24.09.2023)

tiket na denot

Денес е одличен ден што се однесува до понудата за обложување, па искрено сметаме дека без поголеми проблеми ќе го направиме добитен денешниот предлог тикет.

Челзи – Астон Вила – 1 @ 1.91 во Mozzart

Челзи според почетокот на сезоната може да оцениме дека ќе прави реприза на минатата сезона. Имено, овој тим досега изигра пет натпревари и запиша само една победа, а останатите дуели им се реми и порази, па се наоѓаат на долниот дел на табелата. За противник го имаат тимот на Астон Вила кој нема некои посебни амбиции, но игра добро во последно време. Овде веруваме дека Челзи можат да ги земат трите бода, па затоа одлучивме да типуваме 1 со квота 1.91 во Mozzart.

Шефилд – Њукасл – 2 @ 1.45 во 22Bet


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Екипата на Шефилд на овој натпревар влегуваат со катастрофално расположение бидејќи во последните пет натпревари запишаа исто толку и неуспеси, поточно четири пати беа поразени и еднаш ремизираа. За разлика од нив, Њукасл влегува како фаворит, но и тие не играат баш најдобро, па како резултат на тоа се на средината на табелата, а пред неколку дена зедоа само бод од натпреварот против Милан кој се изигра на Сан Сиро во рамките на Лигата на шампиони. Ние овде очекуваме победа за гостите и типуваме 2 со квота 1.45 во 22Bet.

Toрино – Рома – Х2 @ 1.40  во 20Bet

Торино врза две победи во последните две кола и се пресели на првиот дел на табелата. Тие најпрво успеаа да победат против Џенова, а потоа и против Салернитана, па на овој натпревар влегуваат со голема самодоверба. Рома имаше катастрофален почеток, но според резултатот од последниот натпревар каде што победија против Емполи, делува дека ја надминаа кризата и дека тоа значи почеток на една подобра серија со резултати. Ние веруваме дека Римјаните можат да останат непоразени на овој натпревар и типуваме Х2 со квота 1.40 во 20Bet.

Леверкузен – Хајденхејм – 1/1 @ 1.67 во Bet365

Од досега прикажаното лесно може да заклучиме дека тимот на Леверкузен оваа година ќе влези во сериозна конкуренција за титулата во Бундеслигата. Тие досега изиграа фантастично, а тоа и го докажаа на последниот натпревар каде што изиграа реми против Баерн Минхен. Хајденхејм од друга страна е без поголеми амбиции и за нив е најважно да обезбедат само навремен опстанок. Фармацевтите се големи фаворити и веруваме дека ќе доминираат на натпреварот. Наш предлог е 1/1 со квота 1.67 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 6.48

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тикет на денот

Проверете

Тикет на денот (понеделник, 11.12.2023)

Денес имаме нешто послаба понуда. Тоа се должи на фактот што Скандинавците ги завршија сво…