Дома Тикет на денот Тикет на денот (недела, 16.05.2021)

Тикет на денот (недела, 16.05.2021)

Уште само малку време ни остана да уживаме во големата понуда која е на располагање бидејќи скоро сите првенства влегуваат во завршница. Ова е нашиот супер дабл за денес.

Милан – Каљари – 1/1 @ 2.15 во 1xBet

Милан во последниве неколку кола игра супер, а најдобро тоа се докажа така што успеаа да го победат Јувентус со високи 0-3, а веднаш потоа го декласираа и торино со 7-0. Сега се на чекор до пласман во ЛШ и не веруваме дека ќе направат кикс. Каљари од друга страна математички се уште нема обезбедно опстанок, но има реални шанси за тоа. Бодовите на Милан му се повеќе од потребни, па очекуваме 1/1 со квота 2.15 во 1xBet.

Тотенхем – Волвс – ГГ @ 2.00 во Bet365

Тотенхем до крајот ќе се обиде да обезбеди во најмала рака барем пласман во Лига Европа, бидејќи ЛШ за оваа сезона им стана невозможна мисија. Се наоѓаат во тесна конкуренција со екипите на Евертон и Арсенал, но не веруваме дека лесно ќе се предадат. Волвс може да кажеме дека ја заврши оваа сезона и единствено што може е само да го подобри пласманот. Како и да е, ние овде очекуваме најмалку по еден гол и типуваме ГГ со квота 2.00 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.30

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тикет на денот

Проверете

Васоски и Ќумбев со предлози за денешните дуели на ЕУРО

Денес на програмата на ЕУРО 2020 се три натпревари, два од групата Д и еден меч од групата…