Дома Тикет на денот Тикет на денот (недела, 04.06.2023)

Тикет на денот (недела, 04.06.2023)

tiket na denot

Слободно може да констатираме дека денес е последен ден со ваква фантастична понуда, бидејќи ќе ставиме крај на топ лигите, па ќе имаме пауза од неколку месеци. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Удинезе – Јувентус – 2 @ 1.91 во Mozzart

Удинезе откако го обезбедија опстанокот некако се опуштија, па тоа резултираше со катастрофални резултати. Имено, овој тим на последните три натпревари запиша исто толку и порази, па во моментов е на 12-то место на табелата без шанси за подобар пласман. Овој пат во гости им доаѓа Јувентус, тимот кој после одземањето на бодовите падна на 7-та позиција, но се уште има шанси за да стигне барем во Лига Европа. Веруваме дека гостите ќе дадат се од себе за да победат на овој натпревар, а притоа ќе се надеваат на кикс на Рома или Аталанта. Наш предлог е 2 со квота 1.91 во Mozzart.

Еспањол – Алмерија – Х2 @ 1.49 во 22Bet


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Еспањол официјално во минатото коло потпиша „капитулација“ и следната сезона ќе ги гледаме во Сегунда. Во последните три натпревари немаат пораз, но тоа не беше доволно за да обезбедат опстанок за следната сезона во шпанската елита. За противник го имаат тимот на Алмерија кој се уште не е на сигурно, но има одлична предност и веруваме дека ќе дадат се од себе за да останат во Ла Лига. Во последното коло зедоа бод од Ваљадолид, па сега веруваме дека ќе се обидат да останат непоразени. Наш предлог за овој натпревар е Х2 со квота 1.49 во 22Bet.

Копенхаген – Рандерс – 1 @ 1.42 во 20Bet

Во последното коло од данската Супер лига се сретнуваат екипите на Копенхаген и Рандерс. Домаќините се веќе новите шампиони во оваа земја и со самото тоа изборија пласман во квалификациите за ЛШ за следната сезона. Рандерс остана без успех, но барем обезбедија навремен опстанок и повторно ќе бидат дел од данската елита. Општопознато е дека тоа за нив беше приоритет, па може да кажеме дека фановите на овој тим се комплетно задоволни. Очекуваме домаќините со победа да ја завршат оваа сезона и типуваме 1 со квота 1.42 во 20Bet.

Алесунд – Бран – 2 @ 1.60 во Bet365

Додека во другите европски лиги се става крај, во Норвешка на програмата е 10-то коло, па во иднина ќе имаме повеќе предлози од оваа лига. За денес го избравме дуелот помеѓу Алесунд и Бран. Домаќините започнаа катастрофално и првата победа ја запишаа во претпоследното коло против Молде, па оправдано се наоѓаат на последната позиција на табелата. Бран од друга страна е на високата втора позиција и има амбиции за шампионска титула, но уште сега екипата на Бодо се издвои и има огромна предност на лидерската позиција. Како и да е, на овој натпревар Бран е фаворит, па очекуваме без поголеми проблеми да ја оправда таа улога. Наш предлог е 2 со квота 1.60 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 6.47

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тикет на денот

Проверете

Тикет на денот (четврток, 18.07.2024)

Денес се играат квалификациските натпревари од Лига Европа и Лига на конференции, па понуд…