Дома Тикет на денот Тикет на денот (вторник, 06.06.2023)

Тикет на денот (вторник, 06.06.2023)

tiket na denot

До крајот на наредниот викенд ќе имаме натпревари од баражот за опстанок или за влез во повисок ранг, како и европски купови. Од наредната седмица се посветувме на репрезентациите кои ќе играат квалификации за ЕУРО. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Термалика – Стал – 1 @ 1.95 во Mozzart

Доста возбудливо беше во последното коло од полската втора лига. Првото место го обезбеди ЛКС Лоџ, а на Рух им беше потребна победа за да станат вторите патници во елитата. На третото место е Термалика, тимот кој во последното коло славеше против Арка во финишот и на тој начин ги исфрли од плеј оф. Сега за противник го имаат тимот на Стал кој во последното коло славеше против СКРА со резултат 2-1. Веруваме на овој натпревар дека Термалика ќе слави бeз поголеми проблеми и типуваме 1 со квота 1.95 во Mozzart.

Алмере – Емен – 2 @ 2.80 во 22Bet


Финале: Кој до титула? Шпанија по четврти или Англија по прв пат!? ↓↓↓


Во холандскиот плеј оф за пополнување на последното место во Ередивизија, се сретнуваат екипите на Алмере и Емен. Домаќините од Алмере имаа потежок пат и тие во Ерстедивизијата го презедоа третото место, но со 15 бода помалку од второпласираниот тим. Во елитата директно влегоа Хереклес и Цволе, а Алмере започна битка за третата позиција. Прво го елиминира Ајндховен, а потоа и Венло. Емен о друга страна беше 16-ти во првата лига и го прескокна баражот во првиот круг, а потоа славеше против Бреда. Наш предлог за овој натпревар е 2 со квота 2.80 во 22Bet.

Лозана Оуши – Сион – 1 @ 2.00 во Bet365

И во швјцарската елитна лиг остана уште едно испразнето место. Наредната сезона, Супер лигата се шири за две екипи, па две екипи од Челинџ лигата изборија директен плаасман, поточно Ивердон и Лозана. Сега голема шаанса покрај овие два тима има и Лозана Оуши кој имаше само бод помалку од Лозана после регуларниот дел во Челиџ лигата. Сион осум пати изгуби во последните девет натпревари, а само еднаш успеаа да земат бод. Овде веруваме дека домаќините ќе домнираат и типуваме 1 со квота 2.00 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 10.92

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тикет на денот

Проверете

Тикет на денот (петок, 12.07.2024)

Додека ги чекаме финалните натпревари на двата континентални шампионати, овој викенд започ…