Дома Македонски спорт Мак фудбал Тиквеш доби противник од Исланд, Шкендија од Ерменија

Тиквеш доби противник од Исланд, Шкендија од Ерменија

Освојувачот на Купот на Македонија, екипата на Тиквеш ќе игра против Брејдаблик од Исланд, во првото квалификациско коло од Конференциската лига на УЕФА. 

 Тиквеш ќе биде домаќин на првиот меч кој ќе се игра на 11 јули, а реваншот ќе биде на теренот противникот седум дена подоцна.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Вицешампионот на Македонија, Шкендија, во првото коло ќе игра против ерменскиот тим Ноах. Првиот натпревар ќе се игра во Ерменија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Бабунски со прекрасен гол дебитираше за Данди🎥

Четворицата македонски интернационалци кои настапуваат во Шкотска, попладнево забележаа по…