Дома Фудбал Англија Тен Хаг мисли на се: Со себе носи осум асистнети 📸

Тен Хаг мисли на се: Со себе носи осум асистнети 📸

Eрик Тен Хаг можеби на почетокот на својата епизода во Манчестер Јунајтед се соочува со многу критики, но сега холандскиот стратег изгледа почнува да го гради тимот она како што тој посакува да изгледа.

На социјалните мрежи сега се појави фотографија од натпреварот помеѓу Барселона и Манчестер Јунајтед на „Ноу Камп“ кој заврши 2:2 и патникот во следната фаза ќе се решава во утрешниот реванш.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


На фотографиајта може да се забележи дека Тен Хаг не препушта ништо на случајноста и со себе во Јунајтед донел осум аситент кој од ложата го следеле натпреварот и направиле анализа на секој сегмент.

Секако дека ова е уште еден доказ за посветеноста со која се вложува искусниот стратег.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Халанд се посрамоти: Од неколку метри промаши – празен гол! 🎥

Ерлинг Халанд во денешното градско дерби против Манчестер Јунајтед го имаше едно од најгол…