Дома Трансфер зона Тен Хаг го добива посакуваното засилување

Тен Хаг го добива посакуваното засилување

Фудбалерот на Штутгарт, Серу Гираси е на мета на многу клубови ширум Европа.

27-годишниот напаѓач постигна 18 гола оваа сезона и е еден од најефикасните напаѓачи во Европа, па е примарна трансфер цел на Манчестер Јунајтед.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Манчестер Јунајтед сака да ја победи конкуренцијата и веќе започнал преговори со неговиот агент.

Приоритет на „црвените ѓаволи“ во јануари ќе биде засилување на нападот, а Тен Хаг го посочил Гираси како идеално засилување.

Напаѓачот има откупна клаузула од 18 милиони евра, која нема да биде проблем за клубот од „Олд Трафорд“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Лукас Пакета може да биде летната „бомба“ од 100 милиони евра во Премиер лигата

Лукас Пакета потенцијално би можел да биде една од летните бомби во Премиер лигата. Бројни…