Дома Останати Тенис Тенискиот свет шокиран од изгледот на Раониќ 📸

Тенискиот свет шокиран од изгледот на Раониќ 📸

Паузата предизвикана од коронавирусот и тоа како влијаеше на најдобрите светски тенисери.

Многумина од нив се опуштија повеќе од дозволеното, но апсолутен победник е канадскиот тенисер Милош Раониќ.

Тенисерот кој во овој момент е 30. На АТП листата има прилично вишок килограми, а на фотографијата која ја објави Диего Шварцман тоа е очигледно. Доволно зборува коментарот на Фабио Фоњини кој кратко напиша: Слон.

View this post on Instagram

@mraonic 👆👇🎾🔥

A post shared by Diego Schwartzman (@dieschwartzman) on

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Го спречија да го освои Њујорк, затоа сега Новак има уште поголем мотив да го освои Ролан Гарос!

Сите кои ја следеа завршницата на овогодинешниот УС Опен и бледото финале помеѓу Тим и Зве…