Дома Фудбал Останато Телохранителите на Роналдо можат да завршат во затвор

Телохранителите на Роналдо можат да завршат во затвор

Tелохранителите на Кристиано Роналдо можат да се соочат со затворска казна.

Браќата Рамалиери, Хорхе и Серхио се под закана од затворска казна затоа што како припадници на армијата не им било дозволено да работат приватно како обезбедување.

Роналдо ги ангажираше во август кога сакаше поголема безбедност за неговото семејство. Подоцна беше откриено дека двајцата биле дел од специјалната единица која се основала во Ангола во 1962 година.

Тоа не било проблем, проблемот настанал затоа што тие двајца се уште биле дел од војската, а според правилата не смеат да работат и како приватн обезбедување. Затоа можат да завршат на суд каде што моментално живее Роналдо.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Рашфорд побрз од судискиот свиреж за голема победа на Јунајтед

Манчестер Јунајтед постигна важна победа против Вест Хем и тоа буквално во последните секу…