Дома Фудбал Останато Тага во регионот: Босански фудбалер пронајде мртов во својот стан

Тага во регионот: Босански фудбалер пронајде мртов во својот стан

Босанскиот фудбалер Нермин Црнкиќ починал на 30-годишна возраст.

Според информациите на медиумите во регионот, Црнкиќ во последните денови имал проблеми со срцето поради што бил и во болница. Неодамна бил отпуштен од болницата на домашно лекување, а тоа се покажало како кобно за неговиот живот.


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Неговото тело било пронајдено во стан во Соединетите американски држави каде што и живеел.

Нермин во текот на кариерата настапуваше за Мичиген Бакс, Јаблонец, Знојмо, Слован Братислава, Сараево, Ерфурт и Тузла. Сезоната 2016/2017 беше една од најдобрите во неговата кариера во која постигна 11 голови.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Артета доби суспензија!

Aрсенал вчера во драматичен натпревар го победи Лутон со 3:4 во Премиер лигата, но оваа по…