Дома Фудбал Останато Супер талентот кој Барса го испушти постигна гол на дебито и тоа откако си поигра со противниците (ВИДЕО)

Супер талентот кој Барса го испушти постигна гол на дебито и тоа откако си поигра со противниците (ВИДЕО)

0

Барселона ова лето остана без голем талент, можеби и најголемиот кој го имаше во „Ла Масија“ (во овој момент).

Супер талентираниот Чави Симонс се одлучи од Барса да премине во ПСЖ. Клубот од Париз успеа да го убеди младиот фудбалер да дојде во нивната школа.

Иако има само 16 години Симонс дебитираше за екипата на ПСЖ до 19 години и постигна фантастичен гол против Амиен.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Ројс среде интервју влезе во расправија со новинар: Доста ми е од твоите глупости! (ВИДЕО)

Борусија Дортмунд испушти победа против Ајнтрахт во Франкфурт, а тимот кој го предводеше М…