Дома Фудбал Лига на шампиони Супер-компјутерот го објави првиот фаворит за освојување на Лигата на шампионите

Супер-компјутерот го објави првиот фаворит за освојување на Лигата на шампионите

Според пресметките на супер-компјутерот најблиску до трофејот во овогодинешното издание на Лигата на шампионите е екипата на Манчестер Сити.

Супер-компјтерот на „Опта“, британска компанија за спортска статистика објави дека премиерлигашот има дури 32.2% шанси да ја одбрани титулата во најелитното европско натпреварување.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Зад бранителот на европскиот трон е Реал Мадрид со процент од 16.87, додека на Арсенал му се даваат 13.09%. Подолу на листата се ПСЖ, Баерн, Борусија Дортмунд, Барселона и Атлетико Мадрид.

Интересно е што „Опта“ ја рангираше Борусија Дортмунд веднаш зад првите пет фаворити. Ждрепката за четвртфиналните парови е утре во Нион.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

ПСЖ и Дортмунд се први полуфиналисти во ЛШ

Пари Сент Жермен и Борусија Дортмунд обезбедија полуфинале откако вечерва беа подобри од Б…