Дома Фудбал Останато Суперкуп: Може ли Севиља да ја запре баварската „машина“?

Суперкуп: Може ли Севиља да ја запре баварската „машина“?

Вечерва на програмата е дуелот помеѓу Баерн Минхен и Севиља кои ќе се борат за престижниот трофеј од Суперкупот на Европа.

Баерн Минхен: Суперкупот на Европа би бил круна на фантастичната сезона

Баерн од Минхен веќе со години наназад без поголеми проблеми стигнува до титулата шампион во Бундеслигата и мора да се признае дека ова првенство беше интересно додека Баварците не го „пуштија турбото“. На сето тоа стигнаа до трофеј и во германскиот Куп, а круната на сезоната беше трофејот во ЛШ каде што овој тим стигна сосема заслужено. Имено, Баерн славеше над Барселона, а потоа без поголеми проблеми го совладаа тимот на Лион во ½ финалето и за крај беа подобри од ПСЖ. Со тоа докажаа дека се во одлична форма и дека немаат достојна конкуренција во Европа.

Севиља: Може ли Севиља до нов европски трофеј?

Кога се ќе се собере и одземе нема никаков сомнеж дека фудбалерите на Севиља имаа една навистина фантастична сезона. Имено, Андалужаните после две години пауза стигнаа до дојдат до пласман во ЛШ, а шлагот на тортата го направи трофејот во ЛЕ. Прво овој тим го совлада Манчестер Јунајтед, а веднаш потоа и Интер во рамките на финалето, па на тој начин станаа прваци во второто по големина европско фудбалско натпреварување. На тој начин тие стигнаа и до Супер купот. Треба да се нагласи дека три пати последователно од 2014 до 2016 година го подигнаа трофејот во Лига Европа што не е мала работа.

Наш предлог

Евидентно е дека нас не очекува спектакуларен дуел, а она што е многу важно е дека после долго време ќе има и навивачи на стадионот. Овде како прв предлог ви нудиме 4+ со квота 1.80 во 22Bet, а похрабрите може да испробаат со Х прво полувреме во истата обложувалница со квота 2.95.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

За историја: Не направија ниту еден фаул цел натпревар!

Наградата за фер-плеј дефинитивно им припаѓа на фудбалерите на Дундалк. Арсенал вчера на „…