Дома Видео Судија во Србија спасуваше „жива глава“ откако досуди офсајд во последните минути 🎥

Судија во Србија спасуваше „жива глава“ откако досуди офсајд во последните минути 🎥

Во српската Суперлига се случи голем инцидент на натпреварот помеѓу Јавор и Нови Пазар.

При резултат 1:0 за домаќините главниот судија поништи гол на гостите за изедначување во финишот. Во тој момент целиот тим на Нови Пазар тргна да се пресмета со арбитарот.

Судијатао бјаснуваше дека имало недозволена ситуација, а кога ситуацијата некако се смири натпреварот продолжи, а многу брзо имаше нов хаос овојпат поради расправија на играчите на двата тима.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Агуеро бил лош ученик: Зошто да ме интересира како се распоредени планетите кога никогаш нема да одам таму?

Не е никакво изненадување дека образованието на фудбалерите не им е силна страна. Голем бр…