Дома Македонски спорт Стојановски и Несторовски позитивни на Ковид-19

Стојановски и Несторовски позитивни на Ковид-19


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Maкедонските напаѓачи Влатко Стојановски и Илија Несторовски се позитивни на коронавирус.

Несторовски и Стојановски добиле позитивни тестови и сега се во самоизолација. За Несторовски се шпекулираше дека е позитивен уште кога пред неколку дена не се најде најде во составот на Удинезе за мечот со Фиорентина од Купот на Италија.

Ќе потсетиме, претходно позитивен на Ковид-19 беше и Стефан Ристовски.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Капитенот Ристовски стрелец за Динамо Загреб 🎥

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Капитенот на репрезентацијата на Македонија,…