Дома Македонски спорт Стоилов избран крал на емоциите во СЕХА (ФОТО)

Стоилов избран крал на емоциите во СЕХА (ФОТО)

Стојанче Стоилов е вистински миленик на македонската публика поради карактерот и борбеноста која секогаш ја покажува на теренот.

Сега СЕХА лигата го прогласи Стоилов за „крал на емоциите“ во регионалното натпреварување. Тие во прилог на објавата додадоа неколку фотографии од Столе кои покажуваат зошто е избран токму тој.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Ирците се потсетија како на „Градски“ им го срушивме сонот за Светско првенство (ФОТО+ВИДЕО)

Денес ирски „Мирор“ објави една сторија со која ги потсети Ирците како ние им го срушивме …