Дома Фудбал Статистиката на Меси против Атлетико: „Јорганџиите“ се една од неговите омилени жртви

Статистиката на Меси против Атлетико: „Јорганџиите“ се една од неговите омилени жртви

Денес се игра големото дерби помеѓу Барселона и Атлетико Мадрид кое многу да реши кога во прашање е титулата во Ла Лига.

Не е тајна од каде доаѓа најголемата опасност за Атлетико Мадрид. Меси во вториот дел од сезоната игра во одлична форма, а денес пред него ќе биде тимот кој е една од неговите омилени „жртви“ во Примера.

Против „јорганџиите“ Меси одигра 42 натпревари и има учинок од 32 гола и девет асистенции. Ова доволно покажува дека Меси знае да биде опасен против Атлетико.

Кога Меси бил на теренот Барселона победила на 24 натпревари и била поразена на 10, а ремизирала на осум.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Фудбалерите го одработија првиот тренинг во Амстердам 📸

Maкедонската фудбалска репрезентација ја чека натпреварот од последното коло во групата на…