Дома Останати Авто Мото Стартуваше Формула 1: Ферстапен конечно победи во Бахреин!

Стартуваше Формула 1: Ферстапен конечно победи во Бахреин!


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Возачот на Ред Бул, Макс Ферстапен триумфираше на трката за Големата награда на Бахреин со која почна шампионатот во Формула 1.

Актуелниот првак стигна до првата победа во Бахреин, откако во претходните осум трки дури пет пати мораше предвреме да ја заврши трката.

Холанѓанецот зад себе ги остави тимскиот колега Серхио Перез и неверојатниот возач на Астон Мартин, Фернандо Алонсо.

По нив следеше Карлос Саинц од Ферари, додека вториот возач Шарл Леклер мораше предвреме да ја заврши трката поради проблеми со моторот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Авто Мото

Проверете

Бербатов за првпат откри: Дарко Панчев беше мојот идол!

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Поранешната ѕвезда …