Дома Фудбал Светско првенство во фудбал Србите удрија по Пикси: Во живот не сум видел некој полошо да води натпревар

Србите удрија по Пикси: Во живот не сум видел некој полошо да води натпревар


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Српската репрезентација им приреду уште едно разочарување на навивачите откако одигра реми со Камерун.

Србија прво губеше со 1:0, па дојде до 1:3, но дозволи Камерун да се врати во мечот со два брзи гола.

По ова реми на удар на јавноста е селекторот Пикси, а јавни критики до него ги испрати стручниот коментатор и аналитичар на „РТС“ Раде Богдановиќ.

„Ние денеска одигравме натпревар без селектор на клупата. Никогаш досега не сум видел некој полошо да води натпревар на големи натпреварувања како Драган Стојковиќ – Пикси денеска. Ужасно. Вие при резултат од 3-1, кога екипата ви се вратила со пресврт, да пуштите петмина на висок пресинг, десет минути да не знаете кој каде се движи и како е поставен а да играте на Светско првенство. Со излегувањето на Павловиќ се случи потоп. Тие измени кои ги правеше никој никогаш нема да ги разбере што сакал со нив“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал

Проверете

Официјално: 37-годишник е нов селектор на Белгија!

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Фудбалскиот сојуз на…