Дома Фудбал Англија Срамен потег: Фудбалер на Лестер го фрли знамето на Челзи🎥

Срамен потег: Фудбалер на Лестер го фрли знамето на Челзи🎥

Лестер за првпат во историјата го освоија ФА Купот, откако во финалето го победи Челзи со 1:0.

После натпреварот имаше големо славје на фудбалерите кои испишаа историја во Лестер.

Фудбалерот од Гана, Даниел Амарти во соблекувалната направи срамен потег, откако го фрли знаменцето на Челзи.

Ова е непочит кон ривалот и недостаток на респект, па предизвика револт кај неутралните фанови.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

„Историски момент беше денес да се гледа Македонија, срцето ми е полно за Пандев“

Марио Ѓуровски како што најавивме е дел од нашиот експертски кој ги коментира натпреварите…