Дома Луд Спорт СПЕКТАКУЛАРНО: Видете како навивачите ја испратија Бока за Мадрид!

СПЕКТАКУЛАРНО: Видете како навивачите ја испратија Бока за Мадрид!

0

Фудбалерите на Бока Јуниорс отпатуваа за Мадрид каде викендов ќе се игра реванш финалниот дуел од Копа Либертадорес.

Долго очекуваниот меч помеѓу Бока и Ривер конечно ќе се одигра викендов на „Сантиаго Бернабеу“, каде нема да има жешка атмосфера како во Аргентина, но сигурно не очекува спектакл.

Фудбалерите на Бока имаа спектакуларно испраќање од Буенос Аирес, каде неколку илјади навивачи дојдоа да ги испратат своите миленици.

При поаѓањето со автобусот, на улица излегоа огромен број на навивачи, кои приредија мал спектакл со пиротехника.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Видовме се: Продолженија, исклучување, супер гол на крајот шампион е – Ривер! (ВИДЕО)

Денес после неколку одложувања конечно се одигра долгоочекуваниот реванш во „Суперкласико“…