Дома Фудбал Англија Спектакуларен гол падна во англиската Лига 2 🎥

Спектакуларен гол падна во англиската Лига 2 🎥

Додека вниманието е насочено кон вечерашните натпревари од Лигата на шампионите во англиската Лига 2 падна чудесен гол.

На натпреварот помеѓу Форест Грин и Саутенд од четвртиот ранг во англискиот фудбал кој заврши со победа на Саутенд од 3:1 видовме едно вистинско ремек-дело.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Тихомир Костадинов асистент во важната победа на Ружомберок 🎥

Репрезентативецот на Македонија Тихомир Костадионов денес беше асистент во победата на Руж…