Дома Топ вести Спектакуларен гол на Андонова🎥

Спектакуларен гол на Андонова🎥

Нашата најдобра фудбалерка, Наташа Андонова постигна спектакуларен гол во шпанското првенство.

Нејзиониот Леванте ремизираше на гостувањето кај Еспањол (1:1), а Андонова во 39-та минута постигна прекрасен гол за водство.

Македонската фудбалерка во манир на врвен голгетер испрати фантастичен удар од шеснаесетина метри.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Желбите на Конте за јануарскиот преоден рок

Новиот тренер на Тотенхем, Антонио Конте инсистира да бидат активни во јануарскиот преоден…