Дома Фудбал Репрезентации Спектакуларен гол на Алаба против Италија 🎥

Спектакуларен гол на Алаба против Италија 🎥

Aвстрија и Италија се две репрезентации кои не успеаа да обезбедат место на Мундијалот во Катар, па додека земјите учесници се во Катар тие одиграа пријателски натпревар.

Во натпреварот против Италија спектакуларен гол постигна Давид Алаба кој од 30 метри го „матираше“ Донарума. Вистинска „бомба“ испрати фудбалерот на Реал Мадрид, а Донарума немаше никакви шанси да интервенира.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Халанд се посрамоти: Од неколку метри промаши – празен гол! 🎥

Ерлинг Халанд во денешното градско дерби против Манчестер Јунајтед го имаше едно од најгол…