Дома Фудбал Англија Сон за голот на кариерата претрчал 91 метар за 11.6 секунди и издриблал 8 играчи на Барнли

Сон за голот на кариерата претрчал 91 метар за 11.6 секунди и издриблал 8 играчи на Барнли

Во саботата беше постигнат еден од најубавите голови, не само оваа сезона туку во последните неколку години.

Тотенхем го разби Барлни со 5:0 за нова победа, но најмногу после натпреварот се зборуваше за мајсторијата на Јужнокореецот.

Педантните Англичани објавија дека при овој гол Сон претрчал 91 метар за 11.6 секунди и на тој пат поминал дури осум противнички фудбалери, сметајќи го и голманот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Стигна богата понуда: Адеми се премисли, го напушта Динамо

Македонскиот фудбалски репрезентативец и капитен на Динамо Загреб, Аријан Адеми е пред тра…